Gizlilik İlkeleri

toptannet.net Gizlilik Kuralları

toptannet.net e-alışveriş sitesine üye olmanızla birlikte, hesabınıza girdiğiniz bilgilerin Gizlilik Kurallarımızda belirtilen şekilde toplanabileceğini, kullanabileceğini ve ifşa edebileceğini kabul ediyor ve onaylamış olmaktasınız.

GIZLILIK KURALLARININ ZAMAN ZAMAN DEGISTIRILEBILECEGINI VE EN GEÇERLI UYGULANABILIR SARTLAR IÇIN SIK SIK GIZLILIK KURALLARINI KONTROL ETMENIZ GEREKTIGINI UNUTMAYIN.

Topladığımız Bilgiler

Sitede topladığımız bilgiler aşağıdaki iki kategori altında toplanabilir: Kimlik Tanımlı Bilgiler ve Kimlik Tanımlı Olmayan Bilgiler.

Kimlik Tanımlı Bilgiler: Bu bilgiler, kim olduğunuzla ilgili bilgileri almamızı sağlar. Siteyi kullanırken topladığımız Kimlik Tanımlı Bilgiler, adinizi, firma bilgilerinizi, posta adresinizi, telefon numaranızı, isinizi ve meslek görevinizi içerebilir. Kimlik Tanımlı Bilgileri, bir sistemi kullanmaya kayıt yaptığınızda, bir ürün veya servis siparişi verdiğinizde, belli promosyon eylemlerinde bulunduğunuzda, anket doldurduğunuzda ve bizimle yazıştığınızda isteriz. Bu durumlarda kendiniz hakkında gönderdiğiniz bilgileri toplarız. Sitenin kimlik bilgileri gerektiren bir bölümünde olduğunuzu, sizden kullanıcı adinizi ve şifreniz girmenizi istediğimizde anlayabilirsiniz.

Kimlik Tanımlı Olmayan Bilgiler: Bu, kendi başına belli bir kişiyi tanımlamayan bilgilere denir. Siteyi ziyaret ettiğinizde topladığımız kimlik tanımlı olmayan bilgiler, bu Siteye girmeden önce geldiğiniz Web sitesinin Birörnek Kaynak Konumlayıcısını (URL, Uniform Resource Locator), Sitede hangi sayfaları ziyaret ettiğiniz, sonrasında girdiğiniz URL, Siteye girmek için kullandığınız tarayıcı, Internet Protokol ("IP") adresi ve Sitede girdiğiniz her türlü arama terimini içerebilir. Bu Bildiride, verileri toplamak için çerezleri (cookie) nasıl kullandığımızla ve bu verileri toplamaya yarayan diğer teknolojilerle ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Bu Bilgileri Toplama Nedenimiz

Bilgi toplamaktaki öncelikli hedeflerimiz, müşteri ve diğer kullanıcılarımıza, Sitemizi kullanırken seçkin bir servis ve sorunsuz, verimli ve kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmaktır. Örneğin Site üzerinden ürün satın aldığınızda veya bilgi isteğinde bulunduğunuzda, Kimlik Tanımlı Bilgilerinizi kullanarak siparişinizi doldurur veya istenen bilgileri yanıtlarız. Kimlik Tanımlı Olmayan Bilgileri, kullanıcıların Siteyi nasıl kullandıklarını anlamamıza ve çeşitli sayfalardaki ilgilerini ölçmemize yardımcı olması için müşteri davranışlarını analiz ederek toplu bir anlayışta kullanmaktayız. Bu bilgileri, Sitenin içeriğini geliştirmek ve kullanımını kolaylaştırmak amacıyla kullanmaktayız.

Bilgilerinizi Kullanma Seklimiz

Bilgileri aşağıdaki gibi çok çeşitli şekillerde toplayıp kullanabilmekteyiz:

Göz Atma ve Arama: Siteyi ziyaret ettiğinizde veya ürün ve servisler için çeşitli bağlantıları tıkladığınızda belli Kimlik Tanımlı Bilgileri toplarız. Bu bilgileri, Siteyi daha verimli bir şekilde yürütmek, geniş nüfus bilgileri toplamak, Sitedeki aktivite seviyesini izlemek ve reklamlarımızın etkinliğini değerlendirmek amacıyla toplamaktayız.

Sipariş: Ürün ve servis satın aldığınızda Kimlik Tanımlı Bilgileri toplarız. Bu bilgileri, siparişinizi vermek, ödeme almak ve siparişinizin durumu hakkında sizinle iletişimde olmak amacıyla toplamaktayız.

Teknik destek: toptannet.net sitesi üzerinden satışı yapılan ürünleri hakkında teknik destek istediğinizde belli bilgileri toplayabiliriz. Bu bilgiler, sistemlerinizi tanımlamak, ürünlerin konfigürasyonunu anlamak, sorularınızı teşhis etmek ve çözüm sunmak için gerekmektedir.

Online araştırmalar ve anketler: Araştırmaları doldurmaya ve anketlere katılmaya gönüllü olan müşterilerimizden Kimlik Tanımlı bilgiler toplarız. Bu bilgileri, ürün ve servislerimizi geliştirmek için kullanmaktayız.

Promosyon etkinlikleri: Bir promosyon programı veya etkinliğine girdiğinizde Kimlik tanımlı Bilgiler toplarız. Bu bilgileri, program ve etkinliğe kayıt yapmak, size promosyon e postaları göndermek, kazananları bildirmek ve yönetmelik ve yasalar uyarınca kazananların listesini kamuya açmak için kullanmaktayız.

Bültenler ve promosyon e postaları: Bülten, promosyon e postası veya diğer bilgileri almak istediğiniz zaman Kimlik Tanımlı Bilgiler toplarız. Bu bilgileri, istediğiniz bilgileri size sağlamak için kullanmaktayız.

İletişim bilgileri: Bizimle temasa geçtiğinizde, Kimlik Tanımlı Birlikler de dahil olmak üzere yazışma ve yorumlarınızın kaydını size özel bir dosyada tutarız. Bu bilgileri, bizimle tekrar temasa geçmeniz durumunda size daha iyi hizmet verebilmek için kullanmaktayız.

Bilgilerinizin Paylaşılması

İnternetten topladığımızı Kimlik Tanımlı Bilgileri, diğerlerine satmaz, pazarlamaz veya kiralamayız. İnternetten sağladığımız Kimlik Tanımlı Bilgileri, sadece toptannet.net’a servis sağlayan tedarikçi kişi ve/veya kurumlarla, sadece yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda paylaşabiliriz. toptannet.net, kendi adına servis gerçekleştirmek üzere üçüncü kişileri görevlendirdiğinde, onlardan bu Online Gizlilik Bildirisini gözetmelerini şart koşmaktayız.

Zaman zaman bizden, bir mahkeme emri, celpname veya hükümet soruşturması sonucunda Kimlik Tanımlı Bilgileri sağlamamız istenebilir. Ayni zamanda, tüm iyi niyetimizle yasalara uygun olmadığına inandığımız eylemleri yürütme organlarına rapor etme hakkini saklı tutmaktayız. Kayıt ve Şartlarımızı yürütmek veya uygulamak veya diğerlerinin ve kendimizin haklarını, mülkiyet ve güvenliğini korumak için gerekli olan durumlarda Kimlik Tanımlı Bilgileri verebiliriz.

toptannet.net veya ilgili şahısları, başka bir tüzel kişi tarafından devralınabilir veya onlarla birleşebilir veya onların ilgili varlıkları devralınabilir. Böyle bir devralma durumu olduğunda, toptannet.net’un size ve Sitenin diğer kullanıcılarına hizmet vermeye devam edebilmesi için Kimlik Tanımlı Bilgilerinizin bir kısmını veya tümünü paylaşıma açmasını doğal karşılamasınız.